
Мова, якою відбувається освітній процес у закладі освіти – українська.
ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ
Законодавство про мови в Україні
Ø Конституція України (ст. 10)
Ø Закон України «Про засади державної мовноїполітики» від 03.07.2012
Ø Рішення Конституційного Суду України від 14.12.1999 №10 рп/99
про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови)
Ø Європейська хартія регіональних мов або мов меншин
Ø Указ Президента України «Про Концепцію державної мовноїполітики» від 15.02.2010
Ø Закон України «Про освіту» від 5.9.2017(ст. 7)
Ø Конвенція ООН «Про боротьбу з дискримінацією в галузі освіти»
Ø (ст. 5, ч. c-ii)
Конституція України
Ст. 10. Державною мовою в Україні є українська мова.
Офіційне тлумачення ч.1 ст.10 див. у Рішенні Конституційного Суду № 10-рп/99 від 14.12.1999
про офіційне тлумачення положень ст. 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови)
2. Виходячи з положень ст.10 Конституції України та законів України щодо гарантування застосування мов в Україні, в тому числі у навчальному процесі, мовою навчання в дошкільних, загальних середніх, професійно-технічних та вищих державних і комунальних навчальних закладах України є українська мова.
У державних і комунальних навчальних закладах поряд з державною мовою відповідно до положень Конституції України, зокрема ч. 5 ст. 53, та законів України, в навчальному процесі можуть застосовуватися та вивчатися мови національних меншин.
Закон України «Про освіту»
Ст. 7. Мова освіти
Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.
Закон України «Про засади державної мовної політики» (зі змінами)
Ст. 20. Мова освіти
3. Потреба громадян у мові навчання визначається в обов'язковому порядку за заявами про мову навчання, які подаються учнями (для неповнолітніх - батьками або особами, які їх замінюють), студентами при вступі до державних і комунальних навчальних закладів, а також, у разі потреби, у будь-який час протягом навчання.
4. Державні і комунальні навчальні заклади у встановленому порядку створюються окремі класи, групи, в яких навчання ведеться іншою мовою, ніж у навчальному закладі в цілому, за наявності достатньої кількості відповідних заяв про мову навчання від учнів (для неповнолітніх - від батьків або осіб, які їх замінюють), студентів згідно із законодавством України про освіту
Ст. 23. Автономія закладу освіти
1. Держава гарантує академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію закладів освіти.
2. Обсяг автономії закладів освіти визначається цим Законом, спеціальними законами та установчими документами закладу освіти..
Ст. 1. Основні терміни та їх визначення
1. У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
1) автономія - право суб’єкта освітньої діяльності на самоврядування, яке полягає в його самостійності, незалежності та відповідальності у прийнятті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, фінансових, кадрових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законом.
Лист Міністерства освіти і науки України від 07.10.2016 № 1/9-542
«Щодо застосування державної мови» |