ОЗ "НЕХВОРОЩАНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ" Середа, 03.03.2021, 20:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Погода в Україні
Навігація
Міні-чат
Наша адреса
39354 Полтавська обл. Нехворощанської сільської ради с.Нехвороща вул. Цетральна,36 А тел. 9–64-40 E-mail:
nekhvo.znz1987@gmail.com
Ми В ФБ
...
измерьте скорость интернета Цена nehvschool.info

Адміністрація сайту
Адміністратор:
Sputnica
E-mail:
kseniazabrudska@gmail.com
Перегляди
Besucherzahler
счетчик посещений
Головна » 2021 » Лютий » 18 » НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ ПІДЛІТКІВ
14:26
НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ ПІДЛІТКІВ

Ми говоримо, що велика кількість інформації навколо спрощує отримання знань. Але і тривог теж більшає. Сучасні батьки не встигають усвідомити одну «страшилку», як їм починають розповідати іншу. Що із цим робити, щоб не з'їхати з глузду, і про що справді варто турбуватися?

Час від часу на беззахисні душі й вуха батьків звалюється чергове тривожне повідомлення: «Шок! Сенсація! Врятуйте дітей!». Це вже далеко не перша  хвиля зростання популярності таких груп.

Що потрібно зробити дорослим?

Вам нема про що турбуватися, якщо  в дитини немає проблем:     

  • зі здоров'ям: постійних і тривалих застуд, і головного болю, розладів травлення;  

  • у спілкуванні з однолітками й учителями;

  • із хобі та заняттями, які вона відвідує із задоволенням;      

  • зі спілкуванням з однолітками в школі, у гуртках або просто у дворі;

  • зі шкідливими звичками: курінням, уживанням алкоголю;

  • із законом;                                                    

Нормально, якщо дитина раптом втратила інтерес до навчання й займається непотрібними, на вашу думку, справами. Наприклад, слухає музику весь день і розмальовує стіни своєї кім­нати. Перш ніж переживати, спочатку більше дізнайтеся про ці захоплення. Можливо, вам захочеться взяти в них участь. Нові друзі та нові інтереси — це нормально. Підліток шукає себе й експериментує, у дитини стаються раптові перепади настрою — від ейфорії до апатії. У підлітковому віці у зв'язку з «перебудовою» організму це теж нормально.

Якщо щонеділі ви з дитиною їдете кататися на лижах, а потім п'єте чай зі смаколиками, якщо в неї є молодша сестра, яка пише зворушливі «Ти мій накраший брат!», якщо тато, зазвичай суворий, все одно несе дитину на руках, коли вона підвернула ногу на ковзанці—це і є «страхувальна сітка», а зовсім не замок на двері в кімнату, не відібраній комп'ютер чи смартфон і не ґрати на вікнах.

Усі випадки суїцидів завжди пов'язані з якоюсь серйозною бідою, з душевним надривом, з три­валим ігноруванням проблем у житті дитини або в її родині. Не буває так, що все було чудово-весело, а потім дитина прочитала жахливий текст і вийшла у вікно або наковталася пігулок за чиїмось наказом. Повинно було пройти кілька місяців мук, сліз, тужливого сидіння на підлозі з вимкненим світлом, спроб ставити собі запи­тання: «Я що, справді виродок?». Спочатку він від­вертається обличчям до стіни і глухо каже: «Наві­що ти взагалі мене нарадила, такого нездару?». Спочатку вона несамовито ридає: «Чому всі люди як люди, одна я— тупа?».

Ось якщо це все пропустити, якщо влашто­вувати скандали через двійки й не ту довжину спідниці, якщо обзивати доньку повією, а сина — жалюгідним невдахою, якщо кричати: «Спочатку зароби, а потім голос будеш підні­мати!», забирати особисті речі, перевіряти без дозволу смс-повідомлення, замикати від друзів, вимагати, щоб дитина стала тим, ким ви заду­мали... тоді — так, тоді вона почне шукати вихід. І знайде його.

Дитина потребує спілкування, морального заохочення з боку мами й тата. Якщо цього немає — діти починають шукати підтримку поза сім'єю. Раніше це була вулиця, тепер — Інтернет.

Загальновідомо, що 11—14 років—це перелом­ний для дітей вік, підліткова криза. У цей період авторитет батьків в очах дитини починає знижуватися, з'являються інші кумири, стаються перші емоційні зриви через нерозділене кохання, уна­слідок чого діти з нестабільною психікою легко потрапляють під вплив маніпуляторів в Інтернеті.

Це вікова особливість: діти відчужуються від батьків, для них важливою стає думка колективу. А батьки відходять на другий план.

Підлітки дуже вразливі, бо вони пережива­ють кризовий період, шукають себе, своє місце в житті. Дитині здається, що вона вже доросла, вона не терпить вказівок, критики. І в цьому її підтримують у таких спільнотах. А ось відпові­дальність брати діти в цьому віці не готові.

Якщо батьки не вміли налагоджувати вза­ємини з дітьми змалечку, то в підлітковому віці ці проблеми поглиблюються. І тому діти вступа­ють у соцмережах у такі спільноти. Їх приймають у щось загадкове, щось «на межі». Це заманливо. А потім уже немає шляху назад, бо їм погрожу­ють, їх шантажують.

Якщо батьки помітили, що дитина захопилася цією грою, важливо зрозуміти, що заходи заборони, хоч і не скасовуються, але не можуть бути основними.

Найкраще, що можна зробити в такій ситу­ації — поговорити з дитиною про віру, надію, любов, про цінності життя, дати зрозуміти своїй дитині, що її люблять і приймають такою, яка вона є. Дуже важливо при цьому говорити з дити­ною не зверхньо, а на рівних.

Звісно, підліток буде такі речі приховувати. Приховують же вони, що почали курити, вжи­вати алкоголь.

Але часто підліток зацікавлений у тому, щоб на нього звертали більше уваги. Багато дітей, які належать до групи «уявних суїцидів», намагаються так привернути увагу, сподіваються, що батьки все - таки почнуть цікавитися їхнім життям.

Такі речі треба виявляти всіма доступними способами.

Батьки мають звертати увагу на те, що дити­на змінилася, догано спить, стала агресивною, на руках з'явилися дивні порізи, зіниці розши­рені, поведінка неадекватна, мовлення нечітке, змінився емоційний стан. Це батьки обов'язково мають бачити і це має бути сигналом, що потріб­но довірливо поговорити. Ця розмова має бути щирою: «Я зараз дуже турбуюся. Я хвилююся, що ти виснажена. Мені не байдуже, що ти маєш втомлений вигляд».

Найголовніша порада: не будьте байдужими до власних дітей, навчіться з ними говорити й будувати довірливі взаємини.

У довірливих взаєминах між бать­ками й дітьми видно й відчутно, коли відбувається щось погане.

Не бійтеся сказати дитині, що ви розгублені і не знаєте, що робити, але хочете, щоб дитина була живою, здоровою і щасливою, і що вона неоціненно важлива для вас.

Іноді можна попросити підтримки в людини, якій більше довіряє ваша дитина і яку вона пова­жає. Це може бути старший брат або сестра, друзі.

 Дуже важливим є питання відносин у родині — довіра.

Також дуже важливо батькам більше часу при­діляти власним дітям, цікавитися їхнім життям, частіше займатися цікавими (та нецікавими, але обов'язковими) справами разом із дітьми.

Діти, у яких немає душевних травм, вважа­ють фахівці, не зацікавляться смертельними іграми, навіть якщо натраплять на них у соцмережах.

Змиріться з тим, що ви не можете повністю контролювати життя під­літка. Якщо ви почнете тиснути на нього й забороняти «сидіти» в Інтернеті, він зануриться в себе и буде робити те саме, але таємно від вас. Хоч би скільки сил та часу забирала у вас робота та інші справи, ви повинні мати час для власних дітей. Важливо показати дитині, що ви в будь-яку мить готові її вислухати.

Знайте: ви хороші батьки хоча б тому, що шука­єте відповідь на запитання про те, як захистити власну дитину!

Ви вчите дітей не ходити з чужими дядьками, навіть якщо вони показують кошенят, не пере­бігати дорогу, не робити очевидно небезпечних учинків. Те саме з Інтернетом.

Навчіть дитину, що, якщо написала симпа­тична дівчинка, не факт, що це насправді сим­патична дівчинка. Якщо надійшов лист про те, що тобі заповідають мільйон доларів, то так не буває. Ми ж до цього дійшли, хоча спочатку вагалися. Зрозуміло, що наступне покоління буде досвідченішим у цьому питанні.

Поясніть дитині психологію маніпулятора і всю таємницю цієї гри. А грати ви не забороните. Тре­ба дитину убезпечити й пояснити, які можуть бути ризики, що на тому кінці можуть сидіти досвідчені маніпулятори, які заробляють чималі гроші на таких іграх і знаються на підлітковій психології.

І спробуйте обговорити з ним: «А що ти будеш робити, якщо запропонують, наприклад...», «А якщо запропонують виконати завдання, що ти будеш робити?» І якщо дитина висловлює свою згоду на виконання завдання, то можна сказати: «Можна вчинити не так, а ось так...» і запропонувати їй кон­структивне рішення, запобігти залученню до гри.

 

                             Практичний психолог ОЗ «НехворощанськийЗЗСО І-ІІІ ст.» Костянецька Г.П.

Переглядів: 91 | Додав: kseniazabrudska | Теги: ПІДЛІТКІВ, НЕБЕЗПЕЧНІ, ігри | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші Друзі
Наша кнопка:

Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Сайт села Нехвороща. Офіційний веб-сайт ПОІППО імені М.В. Остроградського Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - Міністерство освіти і науки України Новосанжарський відділ освіти Національна гаряча лінія Національна гаряча лінія
Статистика
Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів © 2021
У разі передруку матеріалів, посилання на сайт обов'язкове!