ОЗ "НЕХВОРОЩАНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ" Вівторок, 26.01.2021, 08:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Погода в Україні
Навігація
Міні-чат
Наша адреса
39354 Полтавська обл. Нехворощанської сільської ради с.Нехвороща вул. Цетральна,36 А тел. 9–64-40 E-mail:
nekhvo.znz1987@gmail.com
Ми В ФБ
...
измерьте скорость интернета Цена nehvschool.info

Адміністрація сайту
Адміністратор:
Sputnica
E-mail:
kseniazabrudska@gmail.com
Перегляди
Besucherzahler
счетчик посещений
Головна » 2021 » Січень » 13 » Снігові замети - правила поведінки і дії
08:00
Снігові замети - правила поведінки і дії

Зимові прояви стихійних сил природи часто виражаються сніговими заметами у результаті снігопадів і заметілей.

Сильний снігопад.

Наша довідка; сильний снігопад - це тривале інтенсивне випадання снігу з хмар, що призводить до значного зниження видимості і утруднення руху транспорту. У зимовий час циклони викликають інтенсивні снігопади і заметілі. Інтенсивні снігопади паралізують транспорт, викликають ушкодження дерев, ліній електропередач, будівель(із-за вантажу снігу), схід снігової лавини в горах і так далі. При випаданні снігу в зазвичай безсніжних районах або в теплу пору року наноситься значний збиток також сільському господарству.

Заметілі створюють снігозамети, паралізуючі господарську діяльність.

Снігопади, тривалість яких можливо від 16 до 24 ч, чинять сильну дію на господарську діяльність замовника охоронних послуг, особливо в сільській місцевості. З'являються складнощі в процесі зміни постів охорони, пересування рухливих груп, груп швидкого реагування і затримання правопорушників, порушуються традиційні системи зв'язку і сповіщення.

Негативний вплив цього явища обважнює заметілями(завірюхою, сніговими буранами), при яких різко погіршується видимість, уривається транспортне сполучення як внутрішньоміське, так і міжміське. Випадання снігу з дощиком при зниженій температурі і ураганному вітрі створює умови для обмерзання ліній електропередач, зв'язку, контактних мереж електротранспорту, також покрівлі з будівель, різного роду споруд і конструкцій, що часто викликає їх руйнування.

Сильна заметіль.

Наша довідка; сильна заметіль - це перенесення снігу над поверхнею землі сильним вітром, можливо, з випаданням снігу, що призводить до погіршення видимості і занесення транспортних магістралей. Слабкі і звичайні заметілі тривають до декількох діб, сильніші - до декількох годин. Заметіль, завірюха, буран, завірюха - усі ці поняття відносяться до одного і того ж явища природи. Слово "буран" тюркського походження. Так зазвичай називають заметіль жителі заволзьких степів і азіатської частини Росії. У північних районах частіше використовується термін "завірюха".

І буран, і завірюха - це особливо сильні заметілі. У заметілі підступна вдача - вона починається несподівано і дуже швидко набирає силу.
Заметілі класифікуються як слабкі і звичайні, якщо швидкість вітру не перевищує 20 м/с, при швидкості вітру 20-30 м/с їх відносять до сильних, при більшій швидкості - до дуже сильних і надсильних(це вже шторми і урагани). При сильній заметілі рихлий сніг піднімається і переноситься вітром при швидкості 6-8 м/с і більше. При низькій швидкості вітру над поверхнею снігу з'являються тонкі, майже прозорі, безперервно такі, що міняються снігові цівки. Вони струмують над самою поверхнею снігового покриву до висоти 20-30 см Це поземка - найслабкіша заметіль.

При швидкості вітру 15-20 м/с сніг піднімається до висоти в декілька метрів - починається низова заметіль. При сильних низових заметілях, коли швидкість вітру перевищує 20 м/с, снігові маси піднімаються в повітря до висоти в декілька десятків метрів - це верхова заметіль. Характерно, що низові заметілі відбуваються і у відсутність снігопаду.

З оголошенням штормового попередження - попередження про вірогідні снігові замети - треба обмежити пересування, особливо в сільській місцевості, створити на постах і в караульних приміщеннях потрібний запас продовольства, води і палива. Якщо на об'єкті використовуються сторожові собаки, необхідно потурбуватися і про їх їжу і тепло у вольєрах. Нерідко тварин переводять в караульне приміщення в тамбур або спеціальну кімнату.

У окремих районах з пришестям зимового періоду по периметру об'єкту, що охороняється, між будовами, будинками, треба натягнути канати, що допомагають в сильну завірюху орієнтуватися як працівникам підприємства так і співробітникам охорони і долати потужний вітер.

Особливу небезпеку снігові замети представляють для людей, захоплених в дорозі далеко від населеного пункту або житла людини. Подібне може статися з рухливими постами при охороні трубопроводів, інших магістральних об'єктів. Занесені снігом дороги, втрата видимості викликає порушення орієнтування на місцевості, збиває з маршруту руху.

При дотриманні на снігоході або іншому засобі пересування не слід пробувати здолати снігові замети, треба зупинитися, цілком закрити жалюзі машинки, укрити движок з боку радіатора. Якщо є можливість, транспортний засіб необхідно встановити движком в навітряну сторону. Часом треба виходити з кабіни, розгрібати сніг, щоб не виявитися похороненим під ним. Не рахуючи того, не занесений снігом автомобіль - непоганий орієнтир для пошукової групи.

Двигун транспортного засобу треба періодично прогрівати щоб уникнути його "розморожування". При прогріванні двигуна принципово не допустити затікання в кабіну(кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою необхідно дивитися, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом.
Якщо в дорозі спільно виявиться кілька чоловік(на декількох транспортних засобах), доцільно зібратися усім спільно і застосовувати один салон(кабіну) в якості притулку; з двигунів інших транспортних засобів треба злити воду. Ні в якому разі не можна покидати укриття - кабіну транспортного засобу : в потужний снігопад(завірюху) орієнтири, здавалося б надійні з першого погляду, через декілька 10-ов метрів можуть бути втрачені.

Екстремально низькі температури повітря.

Морозні небезпечні явища. У літописах часто згадуються надзвичайні ситуації, пов'язані з лютими морозами, заморозками у вегетаційний період і вимерзанням посівів. Так, в Калузькій області в листопаді 1850 р. в результаті морозу і сильної заметілі, що тривала 1-2 дні, на дорозі загинуло більше 300 чоловік. Екстремальні морози в помірному поясі зазвичай встановлюються при антициклональній погоді, причому відмінність температур на височинах(тепліше) і в улоговинах може складати на 5-6°З на заході Російської рівнини і до 15-17°З в горах Якутії.
Морози паралізують життя міст, згубно впливають на посіви, збільшують вірогідність технічних аварій. При температурах нижче - 30°З істотно знижується міцність металевих і пластмасових деталей і конструкцій. Існує "критична температура" довкілля. Це верхній і нижній межі діапазону значень температури, що становлять так звану зону комфорту. При цьому зберігається оптимальний тепловий баланс людського тіла. За межами критичних значень людина відчуває дискомфорт.

Середнє значення зони комфорту складає 21-24°З, нижня межа: - 18°З, верхній: 27°С. Значення температур зони комфорту можуть змінюватися залежно від вологості і швидкості вітру. Яку ж мінімальну температуру повітря може витримати людина? Це залежить від стану здоров'я і одягу, але головне - від швидкості вітру.

У Якутії люди годинами знаходяться на морозі при температурі повітря нижче - 50°З, але при цьому вони відповідним чином одягнені. Крім того, в умовах центральної частини зимового сибірського антициклону зазвичай спостерігається безвітря. У Антарктиді зимівникам континентальних станцій також досить тривалий час доводиться бувати поза приміщеннями, але там люті морози нерідко супроводжуються сильним вітром. Тому окрім теплого одягу люди закривають обличчя маскою.

Мінімальна температура повітря, при якій люди бували на повітрі, складає біля - 89°С. Температура шкіри людини на 2-5°З нижче, ніж температура усередині тіла, і знаходиться в межах 31-35°С. При тривалому охолодженні температура шкіри стає нижче 29°З, і з'являється тремтіння. При пониженні температури нижче 27°З у більшості людей настає кома. Смерть зазвичай настає при пониженні температури шкіри до 21°С.

Середньорічний світовий збиток від екстремально низьких температур і снігопадів займає 5-е місце після збитку від ураганів, повеней, землетрусів і посух. При організації охорони об'єктів різної складності необхідно забезпечити працівників охоронних організацій спеціальним одягом, мінімізувати(залежно від температури зовнішнього повітря) час знаходження співробітників на зовнішніх постах і маршрутах руху. Забезпечити приміщення охорони грошовими коштами опалювання і освітлення.

Створити комфортні умови для їди і вирішення санітарно-побутових питань.
У зимовий час, окрім снігопадів і морозів, відзначаються такі негативні явища, як: ожеледь і ожеледиця.

Ожеледь і ожеледиця.

Наша довідка; Ожеледь - це шар щільного льоду на земній поверхні і на предметах в результаті намерзання крапель переохолодженого дощу, мряки або щедрого туману, а також при конденсації пари. Виникає при температурі від 0° до - 15С. Опади випадають у вигляді переохолоджених крапель, але при зіткненні з поверхнею або предметами вони замерзають, покриваючи її крижаним шаром.
Причини їх виникнення можуть бути різними. Синоптик Прокоф'єва пише: "Ожеледиця є тонким шаром льоду на земній поверхні, що утворився після відлиги і дощу в результаті настання похолодання, а також внаслідок замерзання мокрого снігу, дощу і мряки від зіткнення з сильно охолодженою поверхнею". Згідно з синоптиками, ожеледиця - це лід на горизонтальних поверхнях, тобто на землі і дорогах, а ожеледь - це лід скрізь: на дротах і на гілках дерев.

Абсолютно точно спожив у своєму жартівливому вірші слово "ожеледиця" поет В.
"Не йдеться і не їдеться, тому що ожеледиця.
Та зате відмінно падается!
Чому ж ніхто не радіє"?

Такі ситуації небезпечні для рухливих постів і груп тих, що патрулюють на різних транспортних засобах.
Типовою ситуацією для виникнення ожеледі є прихід взимку після лютих морозів відносно теплого і вологого повітря, що має найчастіше температуру від 0° до, - 3°С.

Налипання мокрого снігу(снігові і крижані кірки), найбільш небезпечне для ліній зв'язку і електропередач, відбувається при снігопадах і температурі від 1 до - 3°З і швидкості вітру 10-20 м/с. Діаметр відкладень снігу досягає 20 см вага 2-4 кг на I м плюс вітрове навантаження. Небезпека ожеледі різко зростає при посиленні вітру. Це призводить до обриву дротів електропередач. Найсильніша ожеледь в Новгороді відзначалася весною 1959 р.вона викликала масові ушкодження ліній зв'язку і електропередач, внаслідок чого на деяких напрямах зв'язок з Новгородом був повністю перерваний. На Північному Кавказі в січні 1970 р. на дротах утворився лід вагою 4-8 кг/м і діаметром відкладень 150 мм, в результаті зруйнувалися багато ліній електропередач і зв'язку. Покриття крижаною кіркою поверхні бруківок і тротуарів при ожеледі стає причиною численних травм, а також аварій автомобільного транспорту.

На полотні автодоріг утворюється накат, паралізуючий рух, як ожеледь. Так, в лютому 1984 р. в Ставропольї ожеледь з вітром паралізувала автодороги і викликала аварію на 175 високовольтних лініях(на 4 доби). При ожеледиці в Москві кількість авто аварій збільшується в 3 рази.

Як охоронцеві підготується до роботи в умовах ожеледі. Якщо в прогнозі погоди дається повідомлення про ожеледь або ожеледицю, вживіть заходи для зниження вірогідності отримання травми. Підготуйте малоковзаюче взуття, прикріпіть на каблуки металеві набійки або поролон, а на суху підошву наклейте лейкопластир або ізоляційну стрічку, можете натерти підошви піском(наждачним папером). Пересувайтеся обережно, не кваплячись, наступаючи на усю підошву. При цьому ноги мають бути злегка розслаблені, руки вільні.

Якщо Ви посковзнулися, сядьте, щоб понизити висоту падіння. У момент падіння постарайтеся групуватися, і, перекотившись, пом'якшити удар об землю. Ожеледь частенько супроводжується обмерзанням. В цьому випадку особливу увагу звертайте на дроти ліній електропередач, контактних мереж електротранспорту. Якщо Ви побачили обірвані дроти, повідомите адміністрацію населеного пункту про місце обриву.

У гірських районах після потужних снігопадів зросте небезпека сходу снігової лавини. Про це населення сповіщається різними попереджувальними сигналами, що встановлюються в місцях можливого сходу снігової лавини і вірогідних снігових обвалів. Не слід нехтувати цими попередженнями, треба строго робити їх ради.

Як діяти при отриманні травми?

Зверніться в травматологічний пункт або пункт невідкладної медичної допомоги. Оформіть бюлетень або довідку про травму, які можуть бути використані Вами при зверненні до суду за місцем проживання або за місцем отримання травми з позовною заявою про відшкодування збитку.

Перша допомога при обмороженні.

У опалюваному приміщенні зігрійте обморожену частину тіла, розітріть сухою м'якою тканиною, потім помістіть її в теплу воду і поступово доведіть температуру води до 40-45 градусів. Якщо біль проходить і чутливість відновлюється, то витріть руку(ногу) досуха, надіньте шкарпетки(рукавички) і, по можливості, зверніться до хірурга.

Керівникам охоронних організацій слід ще раз перевірити підготовку приміщень і співробітників охорони до виконання договірних обов'язків в складних умовах зими.

 

Переглядів: 857 | Додав: sputnica | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші Друзі
Наша кнопка:

Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Сайт села Нехвороща. Офіційний веб-сайт ПОІППО імені М.В. Остроградського Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - Міністерство освіти і науки України Новосанжарський відділ освіти Національна гаряча лінія Національна гаряча лінія
Статистика
Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів © 2021
У разі передруку матеріалів, посилання на сайт обов'язкове!