ОЗ "НЕХВОРОЩАНСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ" Вівторок, 20.10.2020, 03:11
Вітаю Вас Гість | RSS

Погода в Україні
Навігація
Міні-чат
Наша адреса
39354 Полтавська обл. Нехворощанської сільської ради с.Нехвороща вул. Цетральна,36 А тел. 9–64-40 E-mail:
nekhvo.znz1987@gmail.com
Ми В ФБ
...
измерьте скорость интернета Цена nehvschool.info

Адміністрація сайту
Адміністратор:
Sputnica
E-mail:
kseniazabrudska@gmail.com
Перегляди
Besucherzahler
счетчик посещений
Головна » 2015 » Листопад » 21 » Тиждень математики
17:40
Тиждень математики

Предмет математики настільки серйозний,

що не треба нехтувати можливістю зробити його цікавим.

Блез Паскаль

Кожний учитель прагне зацікавити учнів предметом, який він викладає, бо це є запорукою успішного навчання. Таке завдання ставлять перед собою і вчителі математики.

          „Зацікавити розум дитини – ось що є одним з основних положень нашої доктрини. І ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми б сказали б, навіть пристрасть до навчання”, - писав видатний російський математик М. В. Остроградський.

             Далеко не все в навчальному матеріалі може бути для учнів цікавим. І тоді в дію вступає чинник пізнавального інтересу – сам процес діяльності. Щоб спонукати учня до навчання, треба розвивати в ньому потребу займатися пізнавальною діяльністю, а це означає що в самому процесі навчання він повинен знаходити привабливі риси, щоб сама робота по здобуттю знань містила позитивні заряди зацікавленості. Шлях до цього полягає через різноманітну самостійну роботу учнів і створення ігрових нестандартних ситуацій.

               Одним із засобів зацікавлення учнів математикою є добре продумана позакласна робота. Такі заняття дають можливість ширше пропагувати досягнення і значення математичної науки, прищепити учням любов до математики, сприяють розвитку і виявленню здібностей учнів, а також засвоєнню ними програмного матеріалу. На таких заняттях можна організувати розв’язування складних і цікавих задач, що розвивають кмітливість і математичне мислення, вивчати елементи історії математики, ознайомлювати учнів із життям і діяльністю славетних математиків, особливо вітчизняних, з практичним застосуванням цієї науки . Тут створюються широкі можливості для переконання учнів у тому, що саме через шкільну математику лежить шлях до широкого ознайомлення з досягненнями навіть у загальних рисах пробуджує в учнів бажання до творчих шукань, до глибокого пізнання й оволодіння математичними знаннями.

                     Позакласні заходи та заняття дають велику користь і самому вчителеві, бо, готуючись до них він докладно вивчає відповідну літературу, розширюючи й поглиблюючи тим самим свої знання.

                     Одним із таких заходів і є проведення тижня математики в школі. Методи та форми його проведення можуть бути різними, але мета одна – зацікавити та залучити до роботи якомога більше учнів.

З 16.11 по 20.11, у нашій школі було проведено тиждень математики.

Як правило, Тиждень математики внашій  школі проводиться в І семестрі. Заздалегідь обговорюється план проведення тижня, який ви могли переглядати в холі на І поверсі, розподіляються завдання для учнів кожного класу.

В підготовці і проведенні тижня залучені були члени клубу любителів математики «Ерудит».

Розпочався Тиждень математики лінійкою, на якій оголосили про план проведення тижня.

В перший день пройшла виставка «Учням про видатних математиків» і яку можна було переглядати протягом тижня . Виставлялись портрети видатних математиків, їх біографії, цікаві факти з життя і внесок в розвиток математики. Кожен з класів подавав на виставку одну або кілька стінгазет на математичну тематику.

 

Протягом Тижня проводились конкурси, учні складали і розгадували кросворди, ребуси, готували математичні газети та листівки, складали математичні казки, малювали малюнки мовою математики.

Учні старших класів  провели математичного вечора.

 

Калейдоскоп цікавих фактів.

  • Найморозостійкіші птахи – качки і гуси . Вони можуть переносити температуру до – 11  С.

  • Найсильнішим серед тварин є жук – носоріг. Сам він тягне вантаж до 1580г.

  • Орли можуть набирати висоту до 7000 м.

  • Найбільша кількість зубів у звичайного садового слимака – до 14175.

  • Уперше теорема, яку ми називаємо теоремою Піфагора, зустрічалася, як стверджують знахідки іракських археологів, за 1500 років до Піфагора.

  • У 1853 році царська цензура заборонила друкувати збірник арифметичних задач . В одній із задач між цифрами був ряд крапок. Цензор побачив у цьому символічний запис чогось не дозволеного.

  • Польський математик Г. Штейнгауз жартома казав, що існує закон, який можна сформулювати так: „Математик зробить це краще”. Він означає, що коли доручити двом людям, один з яких – математик , виконувати однакову незнайому роботу, то математик виконає її краще. А втім , це не тільки жарт.

  • Леонард Ейлер мав надзвичайну память на числа. Він пам’ятав, наприклад, шість степенів перших 100 натуральних чисел.
Переглядів: 648 | Додав: sputnica | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Ваш профіль
Пошук
Календар
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наші Друзі
Наша кнопка:

Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів


Сайт села Нехвороща. Офіційний веб-сайт ПОІППО імені М.В. Остроградського Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України - Міністерство освіти і науки України Новосанжарський відділ освіти Національна гаряча лінія Національна гаряча лінія
Статистика
Нехворощанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів © 2020
У разі передруку матеріалів, посилання на сайт обов'язкове!